2017-10-24 17:30:51

2017.10.21. szombat 11:00, U19 I. osztály, 10. forduló

Bp. Honvéd-MFA - Illés Akadémia 3-2  (2-1)

Bozsik Stadion, füves edzőpálya. Vezette: Erdélyi Bence (Seletye Róbert és Diószegi Olivér)

Gól: Cipf (4. 1-0), I. B. Funsho (13. 1-1), Novák (32. 2-1), Soltész D. (56. 3-1), Latyak (65. 3-2)

Bp. Honvéd-MFA: Karcagi - Cseh, Temesvári, Cipf (Pisont 76.), Soltész D. (Király O. 87.), Szendrei,  Szabó P. (Szeles 46.), Borovsky,  Csaba, Novák (Kecskeméti L. 76.), Irimiás (Markos 46.).

Edző: Simon Miklós

Remek mérkőzést játszott a két csapat egymással. Nem véletlenül, hiszen mind nekünk, mind a Halinak 18-18 pontja volt és a két együttes a dobogó első két fokán állt. Ezúttal ismét a füves edzőpályán került sor a mérkőzésre. Ezen a találkozón több olyan játékos is hiányzott - Berla, Nagy G., Kovács Niko, Stoiacovici, Májer Milu az NB III-ban szerepeltek - akik részesei voltak a szerdai kupasikernek. A helyükre lépők, de U19-es csapatunk keretéhez tartozó játékosok, nagyon jól teljesítettek. Helyet kapott a kezdő tizenegyben Cipf Dominik és Irimiás Gergő is, akik a magyarországi U17-es Eb-selejtező tornán sikerrel szereplő válogatottunknak tagjai voltak.

Dominik gyorsan le is tette a névjegyét már a 4. percben, amikor szinte reménytelen helyzetből szerzett vezetést. A vendégeknél játszó színes bőrű  jobbszélső, Ibrahim  Funsho személyében egy nagyon veszélyes támadót ismerhettünk meg, ezt a 13. percben lőtt góljával és a mérkőzés hátralévő részében is bebizonyította. A 19. percben veszélyes Hali támadást sikerült hárítanunk. A 21. percben Soltész Dominik szenzációs labdával indította Novák Ricsit, akinek a lövése, a bevetődő védőről pattant ki. A 32. percben nem mindennapi góllal szereztünk vezetést Novák Ricsi révén. A félidő utolsó pillanatában pedig Csaba Dani fejelt 2 méterről a kapus kezébe. Változatos, izgalmas első félidőt láttunk és bizakodva várhattuk a második 45 percet.

Szünet után folytatódott a jó meccs és negyedóra után, Szeles Patrik fantasztikus cselsorozata után, Soltész Domi lőtt a hálóba. Kétgólos vezetésünk birtokában azért nem ülhettünk a babérokon, mert a Hali is mindent elkövetett a szépítésért, ami a 65. percben sikerült is, igaz, büntetőből. Markos Marci rossz ütemű becsúszására a játékvezető jogosan mutatott a 11-es pontra, amit  Latyak Bence biztosan értékesített. A mérkőzés hátra lévő részében, egy picit nagyobb sebességre kapcsoltak a zöldek, de Karcagi Csabival az élen védelmünk jól állt a lábán. Ezzel a sikerrel, 3 pont előnnyel vezetünk az Illés és a PFLA előtt.

GÓLOK

4'  Borovsky a jobboldalon laposan passzolta a védők mögé a labdát, Cipf Dominik startolt rá, elvitte a kapus mellett és bár erősen kisodródott, de jobbal még sikerült a kapu felé visszalőnie, mely után a labda a jobb oldali kapufa mellett jutott a hálóba.  1-0

13'  Vendég kontra végén Ibrahim Bamgboye Funsho lódult meg a jobbösszekötő helyén, majd a kifutó Karcagi mellett 10 méterről lőtte a labdát a kapuba.  1-1

32'  Nem mindennapi góllal szereztünk ismét vezetést! Kiss Ágoston, a zöldek kapusa kivezette a tizenhatoson kívülre a labdát, majd onnan próbálta előre rúgni, Novák Richárd azonban közbelépett és lábáról a kapu felé pattant, majd a kapu közepébe gurult!   2-1

56'  Szeles Patrik a baloldalon szenzációs cselsorozattal - 5 vendég játékost cselezett ki - verekedte be magát  az ötösig, majd jobbal lőtt, de a labda keresztbe szállt, Soltész Dominik ott termett és 4 méterről félmagasan lőtt a kapu közepébe.   3-1

65'  Markos Marcell rossz ütemű becsúszással buktatta a büntetőterületünkre érkező Bontó Marcellt, 11-es! A büntetőt Latyak Bence magabiztosan lőtte a balra vetődő Karcagi Csabi mellett a kapu közepébe.  3-2

Simon Miklós: - Megérdemelt győzelmet arattunk  annak ellenére is, hogy ma a csapat nagy része fáradtan mozgott.