Két gyönyörű góllal egy pontot otthon tartottunk a listavezető ellen.+

Asszisztensek: Szpisják Zsolt, Madovarszki János

Bp. Honvéd: Kemenes - Lovric, Debreceni, Botis, Hajdú - Moreira (Nagy G. 89'), Hidi, Horváth A. (Akassou 75'), Ivancsics - Zelenka, Danilo

Videoton: Bozsovics - Lázár, Lipták, Vaskó, Andics - Vasziljevics (Farkas 63'), Sándor Gy., Elek (Lencse 76'), Gosztonyi - Nikolics (Polonkai 63'), Alves
Vezetőedző: dr. Mezey György

Gólszerző: Zelenka 31', Ivancsics 42' ill. Alves 10', Gosztonyi 13'
Sárga lap: Danilo 33', Botis 33' ill. Nikolics 12', Andics 23', Vaskó 41'

Kiegyenlített játékot hozott a második félidő is, mindkét csapat eldönthette volna a mérkőzést, de sem Danilo sem Alves nem élt a kínálkozó lehetőségekkel. Az eredmény nem változott, így elnapoltuk a Videoton bajnokká avatását!

92. perc: Véget ért a mérkőzés.
90. perc: Két percet hosszabbít a játékvezető.
89. perc: Moreira lement a pályáról, helyette Nagy Gergő folytatja.
88. perc: Akassou lőtt messziről, egy védőt is érintette a labda, így mellé ment.
87. perc: Gosztonyi végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, Alvest találta meg a beíveléssel, a brazil támadó pedig fölé fejelte a labdát.
80. perc: Zelenka ívelte középre a labdát, Danilót kereste vele, de a védők az utolsó pillanatban szögletre fejelték a játékszert.
79. perc: Gosztonyi tolt egyet a ladán a 16osunk előtt, majd kapura tekert, de Kemenes hárított.
76. perc: A vendégek is cserélnek: Elek helyett Lencse a pályán.
75. perc: Az első cserénk: Horváth Adrián helyére Akassou áll be.
71. perc: Moreira készítette le a labdát lövésre Danilonak, de a támadó eltörte a játékszert, így a kapus könnyedén hárított.
69. perc: Danilo ápolása miatt áll a játék.
65. perc: Danilo tologatta a labdát a 16os előtt, majd lőtt, a jobb alsó sarok felé tartó labdát hárította a kapus.
63. perc: Vasziljevics helyére Farkas, Nikolics helyére pedig Polonkai állt be.
61. perc: Gosztonyi ívelte a kapu elé a labdát, Alves visszafejelte középre, de Lipták fölé fejelte a játékszert.
59. perc: Nikolics lőtt szintén jó messziről, méterekkel fölé szállt a labda.
53. perc: Danilo szánta el magát lövésre 25 méterre a vendégek kapujától, a lapos löket nem sokkal ment mellé.
50. perc: Gosztonyi jobb oldali szöglete után Lipták bólintott a kapu mellé.
46. perc: Elkezdtük a második játékrészt.

Remek első félidőt láthattak a Bozsik-stadionba kilátogató szurkolók, négy gól, ráadásul egyik szebb volt mint a másik. Gyorsan kétgólos előnyre tett szert a Vidi, de nem adtuk fel, és két gyönyörű szabadrúgásgóllal egyenlítettünk. Reméljük a második félidőben sem adják alább a csapatok, és persze, hogy elmarad a bajnokavatás ebben a fordulóban.

45. perc: Véget ért az első játékrész.
42. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Ezúttal Ivancsics végzett el egy szabadrúgást a 16os vonala előtt és gyönyörűen csavart a kapu jobb oldalába! Kétgólos hátrányból egyenlítettünk!
41. perc: Vaskó kapott sárga lapot, mert gólhelyzetben felvágta Danilót.
40. perc: Andics végzett el szabadrúgást, a jobb alsó sarok felé taltó löketet Kemenes hárította, de kijött róla a labda, Alves viszont közelről csúnyán fölé lőtt.
39. perc: Ivancsics bal oldali szöglete után Danilo csúsztatott kapura, Bozsovics a gólvonalról ütötte ki a labdát. Sokan már gólt kiáltottak, de a játékvezető szerint nem volt bent a labda.
35. perc: Ivancsics végzett el szabadrúgást jó 25 méterről, de csúnyán fölé szállt a labda.
33. perc: Danilo és Botis is besárgult reklamálásért.
31. perc: GÓÓÓÓL! Zelenka végzett le szabadrúgást a 16os jobb sarkánál, félmagas tekerte kapura a labdát, amely a kapu bal oldalában kötött ki.
28. perc: Alves ugratta ki remek labdával Nikolicsot, de Kemenes résen volt, kijött a kapuból és felszedte a támadó elől a játékszert.
23. perc: Andics kapott sárgát, mert lerántotta Moreirát.
13. perc: Már kettővel vezetnek a vendégek! Nikolics gurította be a bal oldalról a labdát, Gosztonyi teljesen üresen érkezett és a kapuba belsőzött.
12. perc: Nikolics kapott sárga lapot, mert sípszó után elúgta a labdát.
10. perc: Vezet a Videoton! Andics ívelte be bal oldalról a labdát Gosztonyi fejelte vissza okosan, Alves pedig becsúszva közelről a hálóba lőtte a játékszert.
9. perc: Alves robogott kapura, a 16os vonalánál kitolta a labdát Gosztonyinak, aki 12 méterrl fölé lőtte a labdát.
7. perc: Labdaszerzés után Zelenka robogott a kapura, lepasszolta a labdát Danilonak, akit viszont szereltek, oda lett a nagy lehetőség.
3. perc: Belekezdtünk az elején! Lovric lőtt remekül távolról, de a kapus bravúrral hárított.
2. perc: Ivancsics tekerte egy szabadrúgásból középre a labdát, amely veszélyesen csavarodott a kapu elé, és úgy tűnt, hogy Bozsovics kapus aláfutott, de végül nagyot nyújtózkodva szögletre tisztázott.
1. perc: A vendégek kezdték a találkozót.

Nagy-Pál Tamás

Bp. Honvéd - Videoton 2-2

We kept a point at home with two wonderful goals against the leader of the league.+
Monicomp League week 28

Bp. Honvéd - Videoton FC 2-2 (2-2)
Bozsik Stadium, 3500 spectators
Referee: Sándor Andó-Szabó
Assistants: Zsolt Szpijsák, János Madovarszki

Bp. Honvéd: Kemenes - Lovric, Debreceni, Botis, Hajdú - Moreira (G. Nagy89’), Hidi, A. Horváth (Akassou 75’), Ivancsics - Zelenka, Danilo
Coach: Attila Supka

Videoton: Bozsovics - Lázár, Lipták, Vaskó, Andics - Vasziljevics (Farkas 63’), Gy. Sándor, Elek (Lencse 76’), Gosztonyi - Nikolics (Polonkai 63’), Alves
Coach: dr György Mezey

Goals: Zelenka 31’, Ivancsics 42’ and Alves 10’, Gosztonyi 13’
Yellow cards: Danilo 33’, Botis’ and Nikolics 12’, Andics 23’, Vaskó 41’

The second half brought us a game in level as well, both team could have decided the game on their side, however neither Danilo or Alves could finish their chances. The score has not changed, so we postponed Videoton to be champions.

92 min: Final whistle.
90 min: Minimum of two additional minutes.
89 min: Gergő Nagy instead of Moreira.
88 min: Long shot by Akassou, gone wide from a defender.
87 min: Free kick from the right by Gosztonyi followed by Alves’ header, too high.
80 min: Zelenka’s good cross towards Danilo, unfortunetly cleared by defenders to a corner in the last moment.
79 min: Gosztonyi shot from the edge of the box, Kemenes saved.
76 min: Substitution by the visitors, Elek out, Lencse in.
75 min: Our first sub, Adrián Horváth is going down, Akassou is in.
71 min: Moreira passed in front of Danilo, his shot was crap, then the keeper saved easily.
69 min: Danilo is down, being treated, game stopped.
65 min: Danilo dribbled close to the box, then shot towards the right bottom corner, but the keeper saved it.
63 min: Double substitution, Vasziljevics, Nikolics out, Farkas and Polonkai in.
61 min: Gosztonyi crossed the ball into the box, Alves headed back the ball, but Lipták headed the ball above the goal.
59 min: Nikolics took a long shot put it miles away from the goal.
53 min: Danilo decided to have a shot from 25 meters, the flat shot was just a bit wide.
50 min: Corner by Gosztonyi, headed wide by Lipták.
46 min: The ball is on it’s way.
Spectecular first half has been seen by the fans in Bozsik Stadium, four goals, better and better goals. Vidi has made their advantage quickly in the first half, however we did not give up, so we equalised by two wonderful free kick goals. We hope the second half will be at least as good as the first was, and Videoton will not be champion on this day.

45 min: End of first half.
42 min: GGOOOOAAAAALLLLLL!!!!! This time Ivancsics had a free kick from the edge of the box and put the ball wonderfully into the right side of the goal. We came back from two goals down!
41 min: Yellow card to Vaskó, a fould against Danilo in an attemp on goal.
40 min: Free kick by Andics, went towards the right bottom of the net, Kemenes saved, but the ball bounced out from our keeper, luckily Alves shot miles away from close.
39 min: Ivancsics kicked a corner from the left, Danilo slided the ball, Bozsovics just punched the ball from the goal line. Many people shouted goal already, but the referee decided it was not in.
35 min: Free kick by Ivancsics from 25 meters, too high.
33 min: Yellow card to Botis and Danilo for complaining.
31 min: GOOOAAALLL! A free kick from the right corner of the box by Zelenka, the semi-high curved shot just landed in the left of the net.
28 min: A through ball by Alves to Nikolics, but Kemenes arrived just in time and collected the ball from the striker.
23 min: Andics received a yellow card for slamming Moreira.
13 min: Visitors leading by two goals now! Nikolics passed the ball from the left, Gosztonyi arrived with absolutely no defenders with him and put the ball in.
12 min: Nikolics got a yellow, he kicked the ball away after the whistle.
10 min: They got the lead! Andics crossed from the left, Gosztonyi headed the ball back very cleverly, Alves slided and hit the ball.
9 min: Alves ran onto the goal, he passed the ball to the side at the box-line, but Gosztonyi missed from 12 meters.
7 min: Zelenka tackled and has run onto the net, gave the ball to Danilo, who has been tackled by the defenders, chance is gone.
3 min: We started well! Lovric shot from quiet far, but the keeper saved.
2 min: Ivancsics curved the ball from a free kick, for a moment it looked like Bozsovics will miss the ball, but he saved in the last moment.
1 min: Visitors has started the game.

Tamás Nagy-Pál

Honvéd TV | Sajtótájékoztató  -  Budapest Honvéd - Ferencváros 1-3  -  2017.09.16. - kattintson a lejátszáshoz!